„Energy cells“ valdybos pirmininku išrinktas V. Baltuškonis

2022-05-18

Energijos kaupimo įrenginių sistemos projektą įgyvendinančios bendrovės „Energy cells“ pirmojo valdybos posėdžio metu buvo išrinktas valdybos pirmininkas. Juo tapo „EPSO-G“ deleguotas valdybos narys Viktoras Baltuškonis. Balandį savo darbą pradėjusioje „Energy cells“ valdyboje taip pat dirba nepriklausomas valdybos narys Darius Klimašauskas ir Dovilė Kapačinskaitė, išrinkta į valdybos nario valstybės tarnautojo vietą.

„EPSO-G“ finansų vadovo pareigas einantis V. Baltuškonis taip pat yra „EPSO-G“ grupės įmonių „Baltpool“ ir „GET Baltic“ valdybų narys, atsakingas už finansų valdymą.

„Ambicingam „Energy cells“ projektui įgyvendinti buvo surinkta išskirtinės patirties ir kompetencijų specialistų komanda, todėl sieksime pavyzdinių rezultatų ne tik numatytais terminais įgyvendinant Lietuvos energetinei nepriklausomybei svarbų projektą, bet ir ieškodami įmonės veiklos plėtros galimybių“, – sakė V. Baltuškonis.

„Energy cells“ į Lietuvos energetikos tinklą integruos energijos kaupimo įrenginių sistemą, kurios bendra suminė galia ir talpa sieks 200 megavatų (MW) ir 200 megavatvalandžių (MWh). Keturis po 50 MW galios ir 50 MWh talpos energijos kaupimo įrenginių parkus „Energy cells“ įrengs Vilniuje, Šiauliuose, Alytuje ir Utenoje. Energijos kaupiklių sistema tarnaus kaip momentinis izoliuoto darbo energijos rezervas ir užtikrins patikimą, stabilų Lietuvos elektros energetikos sistemos darbą iki sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais. Izoliuoto elektros energetikos sistemos darbo rezervo užtikrinimo paslaugą bendrovė pradės teikti šių metų pabaigoje.

„EPSO-G“ įmonių grupę sudaro valdymo įmonė „EPSO-G“, bendrovės „Amber Grid“, „Baltpool”, „Energy cells”, „Litgrid“ ir „Tetas” bei netiesiogiai kontroliuojama „GET Baltic”. „EPSO-G“ vienintelio akcininko teises ir pareigas įgyvendina Lietuvos Respublikos energetikos ministerija.